Történelmi csúcsokra törő magyar tőzsdeindex, brutálisan erős OTP-árfolyam, szenvedő magyar gazdaság, Donald Trump győzelme az amerikai elnökválasztáson, geopolitikai konfliktusok. Csak néhány olyan tényező, amely alapjaiban befolyásolhatja a befektetők döntéseit, és egy ilyen helyzetben az eligazodáshoz rendkívül fontos a hiteles, értékes forrásból való tájékozódás. A Portfolio az egyedülálló, máshol nem elérhető Signature típusú elemzéseivel ebben a tájékozódásban segít, most még kedvezőbb feltételek mellett, korlátozott ideig: a nemrégiben kibővített Signature PRO szolgáltatáscsomag éves előfizetése kedvezményes áron érhető el.
Visszavonul a politikai közvélemény-kutatástól Ann Selzer, aki többek közt 1997 óta dolgozott az iowai Des Moines Register számára. A köztiszteletben álló kutató egy vasárnapi cikkben közölte a hírt, ami állítólag nem áll összefüggésben az amerikai elnökválasztás előtt megjelent óriási port kavaró felmérésével, miszerint Kamala Harris 3 százalékponttal vezetett Donald Trump előtt Iowában (47%-44%). Trump végül 13 pontot vert Harrisre az államban.
A péntek reggeli 405,5-ről határozott forintgyengülés alakult ki a nap során a romló piaci hangulatban, erősödő dollár mellett és technikai elemzési okok miatt. Így délután átmenetileg 409-nél is járt az euró, aztán este 408 közelében állapodott meg az árfolyam. A dollár délutáni jókora erősödése miatt vele szemben a forint ismét 388-ig esett, majd 387-nél ragadt.
Noha hagyományosabb kinevezetteket is kerített, Donald Trump megválasztott amerikai elnök több vitatott előéletű személyt jelölt kulcsfontosságú kormányzati pozíciókra. A főként vakcinakritikus megjegyzéseiről elhíresült Robert F. Kennedy Jr. az egészségügyért, egy kiskorú lány ellen elkövetett állítólagos szexuális visszaéléssel gyanúsított Matt Gaetz az igazságügyért, míg a korábbi demokrata elnökjelölt-aspiráns, Tulsi Gabbard (címlapunkon) a hírszerzésért felelhet. A Reuters beszámolója szerint Gabbard kinevezése "sokkolta" a nemzetbiztonsági elitet.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök csütörtökön egy Mar-a-Lagó-i magánbirtokán rendezett gála keretében bejelentette, Doug Burgum észak-dakotai kormányzót jelöli az Egyesült Államok belügyminiszterének. A januárban hivatalba lépő régi-új elnök ezen kívül további tisztviselői kinevezésékről is lerántotta a leplet.
Barack Obama volt amerikai elnök egykori kabinetfőnöke, Rahm Emanuel azt fontolgatja, hogy elindul a Demokrata Nemzeti Bizottság (DNC) elnöki posztjáért - tudta meg az Axios. A DNC jelenlegi elnökének, Jaime Harrisonnak a mandátuma 2025 elején jár le, és nem valószínű, hogy a párt elnökválasztási vereségét követően újabb ciklusra pályázna.
Miután múlt héten kiderült, hogy Donald Trump volt amerikai elnök jövőre második négyéves ciklusát kezdheti a Fehér Házban, a vesztes demokrata oldalon, ahogy az lenni szokott, elindult annak a feltárása, hogy pontosan milyen baklövések vezethettek a vereséghez és a már-már túlromantizált Obama-koalíció szétszéledéséhez. Bár a Demokrata Párt különböző frakciói olykor egymásra mutogatnak, néhány liberális körökben népszerű megmondóember nem a politikusokban vagy kampánytanácsadóikban, hanem bizonyos szavazókban látta meg a hibát. Az amerikai sajtót bejárta, hogy 2024-ben a latinók és a feketék kirívó arányban voksolhattak a republikánus elnökjelöltre, ami egycsapásra bűnbakká tette ezeket a csoportokat. De miért szavazott ilyen sok hispán Trumpra és valóban csak rajtuk múlt az idei választás végkimenetele? Utánaszámoltunk.
Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggel interjút adott a Kossuth Rádióban, amelyben kitért a békeköltségvetésre, valamint arra is, hogy várható-e béke Ukrajnában Donald Trump megválasztása után, akit ő "békepárti harcostársnak" nevezett. Emellett az európai versenyképesség hiányáról is sok szó esett, valamint ismét beszélt a gazdasági akciótervről.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök és januárig hivatalban lévő elődje, Joe Biden amerikai elnök szerdán Ukrajnáról és a Közel-Keletről is szót ejtett az Ovális Irodában rendezett találkozójuk keretében - írja a Reuters. Mint arról beszámoltunk, a két régi rivális a hatalom zökkenőmentes átadását hangsúlyozta.
A múlt heti gyengülés óta egyelőre nem bírt érdemben visszaerősödni a forint, napok óta 410 környékén van az árfolyam. Ma délutánig jó napja volt a forintnak, az EURHUF 410 alá jött, ahogy a dollárerősödés elakadt, ám ez nem tartott sokáig, az amerikai inflációs adatot követően a dollár ismét erősödni kezdett, ami nem tett jót a forintnak. Az esti órákra valamelyest visszaerősödött a forint, a 408-as szint alá az euróval szemben.
Csütörtökön délelőtt 10 órakor kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter – derül ki a Kormányzati Tájékoztatási Központ közleményéből.
A nagy meglepetést okozó magyar inflációs adat után a forint tovább esett a forint, így és kora délután 411,5 körül egyhetes mélypontra bukott az euróval szemben, majd kicsit erősödni tudott. A nagy lendületben lévő dollárral szemben 388-nál új kétéves mélypontra esett a forint, majd ott is kicsit szépíteni tudott.
Már 411 felett a forint az euróval szemben, de a dollár ereje miatt már 1,8%-ot gyengült a magyar fizetőeszköz a zöldhasúval szemben. Egyelőre nem mutat erőt a forint a fordításra, miközben az amerikai és európai tőzsdéken jó a hangulat, a kötvénypiacok nyugodtak.
Jamal Simmons, Kamala Harris amerikai alelnök egykori tanácsadója a CNN adásában arról beszélt, Donald Trump megválasztását követően Joe Bidennek le kellene mondania az elnökségről, hogy Harris mégis átvehesse az Egyesült Államok vezetését, még ha csak rövid időre is - írja a Hill.
Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke vasárnap este bejelentette, a Bevándorlási és Vámhivatal (ICE) korábbi igazgatója, Tom Homan lesz második kormányának "határcárja". Homan felelősségei közé tartozik majd "a déli határ, az északi határ, az összes tengeri és a légi közlekedés biztonsága" - idézi a Hill Trump szavait.
Orbán Viktor szerint a magyar diplomácia 100 éve nem volt olyan erős és befolyásos mint most, utalva a napokban Budapesten tartott EU-csúcsra. A TV2 Tények műsorában adott interjúban a miniszterelnök arra is kitért, hogy a világ hétmérföldes lépést tett a béke felé azzal, hogy Donald Trumpot választották meg az amerikaiak. Orbán szerint nagy magyar-amerikai megállapodások jöhetnek hamarosan.
Washingtonnak adott a lehetőség, kérdés, élnek-e vele.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Dnyipró volt a célpont.
Nincs túszcsere, nincs tűzszünet.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?